18. prosince 2012

Mámou v Austrálii II. - vánoční atmosféra v Sydney

Když se s vámi nepodělím o žádné vánoční inspirace ani recepty, alespoň bych vám chtěla skrze fotky zprostředkovat předvánoční atmosféru tady v Sydney. Lidé tu nosí santaklausovské čepice, plyšové parohy a jejich domy kýčovitě blikají a zdobí je lezoucí Santové a sobi. Takový mišmaš. Do toho v obchodních centrech (i na plážích!) zní a zpívají se vánoční koledy. Celkem vtipná podívaná. Lidé leží v písku v červených čepicích, užívají si barbecue nebo piknik a do toho jim na pódiu pějí děti tradiční vánoční písně a Santa chodí mezi dětmi a rozhazuje bonbony. Zatím jsem tu však nenarazila na žádný klasický strom jen s baňkami, to je asi příliš obyčejné a usedlé, tady se vše bere celkem s humorem, vždyť i policisté se zapojují do vánočního stylingu (viz čtvrtá fotka níže) ; -)

dekorace domu v sydney, australie
dekorace domu v australii
 zpivani vanocnich koled v sydney
 zpivani vanocnich koled v sydney
 zpivani vanocnich koled na plazi v sydney
koledy v obchodnim centru, Sydney
 vanocni vyzdoba v obchodnim centru
vanocni strom u opery v Sydney

11 komentářů:

 1. Tyjo, to jsou super stromečky, my tady takhle moderní nemáme:) Díky za foto, Ali, a užívejte si teplo:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Iri, no to je jen těch pár, co jsem tady viděla :-)

   Vymazat
 2. To vypadá báječně :-) Těším se na další australské reportáže :-)
  Krásné horké Vánoce :-)

  OdpovědětVymazat
 3. ÁÁÁchjo, Vánoce na pláži závidím:)))
  Zrovna teď je v Praze opravdu škaredě, moc ráda bych si dopřála slunka, ale třeba budeme mít letos štěstí a po dlouhé době budou bílé Vánoce.
  Každopádně si to tam pořádně užívejte:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Noo bude tu na plážích asi pěknej blázinec, tak se půjdem podívat asi jen na chvíli :-) To zimní počasí v Praze mi tedy vůbec nechybí, příští rok budu asi trpět, jsem rozený teplomilec :-) Tak aspoň, že napadne snížek a chvíli vydrží, to je hned jiná atmosféra :-) Jinak to vypadá, že přeci jenom na ten NZ pojedem, tak už se pomalu na tu krásnou přírodu začínám těšit :-)

   Vymazat
  2. Kdybys chtěla nějaké doporučení kam na Zéland, kdyžtak napiš na Vecne.nespokojena@gmail.com :)

   Vymazat
 4. ahoj Alizie, zdravím Tě do Austrálie. Teda Vánoce v kraťasech a tričku si nedokážu vůbec představit :-) Ono já jsem takový necestovatelský typ a ani nejsem moc ráda za to cestování s malými dětmi, takže si vůbec nedokážu představit takový velký výlet. :-) Je to asi docela jiný svět. Tak si to tam užijte, ať se vám tam líbí!
  Jo a co se týče předchozí otázky. Internetový závislák asi jsem, i když (jak říká každý závislák na něčem), tvrdím, že nejsem. :-D A ráda bych někdy ten počítač dala pryč aspoň na 14 dní nebo ujela někam na samotu pryč od všech médií. Jako očista by to bylo určitě supr. Tak snad se mi to někdy podaří. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za sdílení zážitků z druhé polokoule :) Je fajn objevovat svět i takhle díky Tobě! Užívejte si to tam! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Vaše zážitky a fotky jsou taky zajímavé ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. ...je fajn když naše radosti dělají radost i druhým, že? ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře a názory.